Kluby pod naszą opieką:
Partnerzy:
szpitalpodbukami

uruchom

algonix 5

ALGONIX- PIERWSZY W POLSCE NAJNOWSZY MODEL URZĄDZENIA DO LECZENIA BÓLU I REGENERACJI TKANEK

Stanowi najnowszą innowację najbardziej zaawansowanej technologii leczenia bólu i regeneracji tkanek w rehabilitacji pourazowej. Jest przeznaczony do precyzyjnego leczenia najtrudniejszych przypadków urazów z jakimi ma do czynienia dzisiejszy klinicysta.
Procesy zachodzące w organizmie ludzkim mają naturę elektryczną. Algonix analizuje stan bioelektryczny leczonej tkanki i przeprowadza leczenie bólu wraz z regeneracją tkanki poprzez proces biocybernetyczny.
Algonix polega na elektroterapii przezskórnej, wykorzystującej mikroprądy z zaawansowanym biosprzężeniem, umożliwiającym diagnostykę i leczenie tkanki w czasie rzeczywistym. Urządzenie wykorzystuje wielofazową syntezę cyfrowej modulacji impulsowej do uzyskiwania dokładnych pomiarów bioimpedancji; dalsza analiza i porównania są przeprowadzane przez specjalne oprogramowanie wyposażone w sztuczną inteligencję.

Urządzenie składa się z panelu sterującego i komputera, umożliwiających komunikację z tkankami i układem nerwowym poprzez sprzężenie sterowane sztuczną inteligencją. W wyniku złożonej analizy identyfikowane są miejsca o niedoborach energii i przywracana naturalna równowaga fizjologiczna. Metoda algonix jest oparta o przywracanie równowagi potencjałów bioelektrycznych komórek ciała. Metoda ta w żaden sposób nie zakłóca działania ani nie stymuluje nadmiernie układu komórek, lecz jedynie wspomaga i przyspiesza naturalne procesy zdrowienia organizmu.

Dlaczego właśnie mikroprądy?

Stymulacja mikroprądami (μA) jest nazywana również biostymulacją lub terapią bioelektryczną, gdyż może stymulować fizjologię i wzrost komórek.
W badaniu o znamiennych rezultatach dla elektroterapii mikroprądowej, Cheng et al (1982) potwierdzili, iż prąd elektryczny o zmiennym natężeniu wpływa na zmienne kluczowe dla procesu zdrowienia. Wytwarzanie ATP (tj. produkcja energii dla komórek) wzrasta o około 500%, przy wzroście transportu aminokwasów o 30‑40% w stosunku do grupy kontrolnej.
Po zwiększeniu natężenia prądu do poziomu miliamperów, wytwarzanie ATP ulega zatrzymaniu, transport aminokwasów spada o 20-73%, a synteza białek o 50%. Badania te sugerują, że prąd o wysokim natężeniu (rzędu miliamperów) blokuje procesy zdrowienia, natomiast mikroprądy je wspomagają.
Dalsza badania na izolowanych tkankach i hodowlach komórek wykazały, iż wewnątrzkomórkowa szybkość odbudowy ATP, syntezy białek i replikacji DNA wzrasta w bezpośrednim wyniku stymulacji elektrycznej fibroblastów ludzkich.

Jakie jest oddziaływanie urządzenia?

Ponieważ dostępny jest szeroki wachlarz specjalnych terapii, można przeprowadzić bardzo wiele różnych zabiegów. Między innymi są to:
Regulacja autonomicznego układu nerwowego przez pobudzanie dośrodkowych włókien nerwowych (nerwów czuciowych) dochodzących do nerwów odprowadzających, tj. nerwów ruchowych układu nerwowego współczulnego i przywspółczulnego.

Chociaż odruchy nerwów ruchowych nie mają większego znaczenia klinicznego, poza leczeniem bólu, odruchy nerwów autonomicznych mają znaczące działanie terapeutyczne, ponieważ kontrolują one równowagę wielu funkcji organizmu:
Kontrola układu krążenia
Kontrola wydzielania, przyswajania i wydalania soków trawiennych
Bezpośredni i pośredni wpływ na gruczoły dokrewne
Wpływ na napięcie mięśni, krwinki białe, krwinki czerwone i płytki krwi.
Redukcja procesu zapalnego:
Zapalenie wiąże się ze zwiększoną przepuszczalnością naczyniową, co skutkuje przenikaniem surowicy i osocza, powodującym ropienie i obrzęki.
Sygnały impulsów elektrycznych z zakresu fizjologicznego redukują procesy przenikania, rozrostu i wysięków.

Redukcja procesów zwyrodnieniowych:
Normalizacja patologicznie zmienionego składu płynu wewnątrzkomórkowego i przywrócenie tkankowych płynów galaretowatych do stanu rozpuszczonego. Dodatkowo, patologicznie zmieniona przepuszczalność komórkowa powraca do stanu normalnego. Zaprogramowane impulsy niskopoziomowe zapobiegają również wszelkim nieprawidłowościom funkcjonowania tkanki łącznej, które w przeciwnym wypadku mogą prowadzić do stwardnienia, zwłóknienia czy marskości. W przypadku zaawansowanych zmian patologicznych nie można jednak uzyskać znaczącego sukcesu.

Redukcja skurczów mięśni gładkich w naczyniach i narządach pustych, powodujących zastoje i niewystarczające wydzielanie:
Zastosowanie synchronicznej ultraniskiej częstotliwości eliminuje zwężenia skurczowe, przez co stymuluje odprowadzanie toksycznych produktów metabolizmu.

Przywrócenie polaryzacji nerwów:
Spadek czynności potencjalnej lub wzrost napięcia potencjalnego jest wywołany przez czynniki powodujące koncentrację jonów wewnątrz włókien nerwowych, związanych z jonami w płynie śródmiąższowym. W przypadku utraty energii w wyniku nerwobólu lub zapalenia nerwu zachodzi depolaryzacja skutkująca dysfunkcją, którą można zniwelować poprzez przywrócenie energii do organizmu. Również zastoje wywołane skurczem miejscowym tkanki prowadzą do zmian w stężeniu jonów, czyli również zmianami reakcji nerwowej.

Naciąganie włókien elastycznych:
W celu przywrócenia potencjału włókien elastycznych należy znormalizować warunki elektrolityczne wewnątrz włókien. Dzięki zastosowaniu zaprogramowanych impulsów o ultraniskiej częstotliwości, włókna elastyczne tętnic, oskrzelików i oskrzeli mogą odzyskać normalne funkcjonowanie.

Jak to działa?

Zabieg jest całkowicie bezbolesny, bardzo prosty i szybki. Przeciętnie czas trwania zabiegu wynosi około 10 minut i spada pod koniec cyklu aplikacji, ponieważ efekty się kumulują.
Pacjent z reguły odczuwa zmniejszenie bólu już po pierwszej sesji, a w ciągu cyklu 4-5 sesji ból całkowicie zanika w niemal wszystkich przypadkach.
Urządzenie algonix firmy medilab nie powoduje żadnych skutków ubocznych, dzięki czemu pozwala na leczenie najbardziej bolesnych patologii, minimalizując, a często eliminując konieczność równoczesnego przyjmowania leków.

Czemu należy wybrać terapię urządzeniem algonix firmy medilab?

  1. - pozwala pozbyć się bólu
  2. - natychmiastowa ulga; bardzo często następuje znaczna redukcja bólu już od pierwszej sesji
  3. - bezbolesny
  4. - zabieg nie powoduje żadnego dyskomfortu dla pacjenta
  5. - brak skutków ubocznych
  6. - nie ma faktycznych skutków ubocznych; niewielki tymczasowy dyskomfort może być jedyną oznaką dyskomfortu, taką jak: ból głowy oraz senność.
  7. - redukcja dawek leków
  8. - zabieg pozwala na znaczną redukcję dawek bądź nawet eliminację zażywania leków przeciwbólowych.
  9. - dobre samopoczucie
  10. - przywrócenie bilansu energetycznego uzyskiwane przez stosowanie terapii urządzeniem algonix firmy medilab skutkuje przyjemnym stanem dobrego samopoczucia.

WSKAZANIA

- naderwania, naciągnięcia, uszkodzenia stawów, więzadeł i mięśni
- hamowanie procesów zapalnych
- leczenie mięśni okołostawowych i stawów przy schorzeniach reumatoidalnych (RZS)
- leczenie odleżyn
- leczenie bólu, odbudowywanie procesów polaryzacyjnych (rwa kulszowa, ramienna)
- leczenie zmian chorobowych w obrębie stawów - kontuzji, skręceń
- ból przy zwyrodnieniach stawów (np:kręgosłup, kolana, biodra)
- pobudzenie błony maziowej do wytwarzania mazi stawowej
- kontuzje mięśni, stawów, ścięgien u sportowców
- leczenie krwiaków, obrzęków, opuchlizn i wiele innych

PROGRAMY SYSTEMU ALGONIX

- leczenie mięśni gładkich naczyń tętniczych i żylnych
- wzmacnianie włókien elastycznych
- hamowanie procesów degeneracyjnych
-redukcja blizny i odbarwienia
- hamowanie procesów zapalnych
- odbudowywanie zdolności polaryzacyjnych komórek nerwowych
- leczenie specjalistyczne bólu głowy pochodzenia zatokowego
- leczenie specjalistyczne krwiaków i obrzęków limfatycznych po interwencji chirurgicznej
- leczenie specjalistyczne zmian chorobowych w obrębie stawów obwodowych i kręgosłupa
- leczenie specjalistyczne bólów stawowych w artretyzmie
- leczenie specjalistyczne mięśni okołostawowych, stawów, schorzenia reumatoidalne
- leczenie specjalistyczne kolana stopień I (lekkie przypadki)
- leczenie specjalistyczne kolana stopień II (średni poziom bólu, występują skurcze)
- leczenie specjalistyczne kolana stopień III (ciężkie przypadki, obrzęki, silny ból)
- leczenie specjalistyczne zmian o charakterze mięśniowo-kostnym
- leczenie ogólne
- poprawa krążenia

PRZECIWWSKAZANIA

Ciąża, rozrusznik serca.