Kluby pod naszą opieką:
Partnerzy:
szpitalpodbukami

uruchom

pc270008       Witam Państwa bardzo serdecznie.
      Jestem fizjoterapeutką medyczną specjalizująca się w rehabilitacji po mastektomii
      oraz rehabilitacji wysiłkowego nietrzymania moczu.
Z wyrazami szacunku
 Justyna Wróbel
(zobacz CV i dyplomy)


REHABILITACJA W WYSIŁKOWYM NIETRZYMANIU MOCZU:


Wysiłkowe nietrzymanie moczu jest to najczęstsza forma nietrzymania moczu. Objawem jest niemożność utrzymania moczu podczas niewielkiego wysiłku fizycznego, kaszlu, kichania, itp. Zazwyczaj problem wynika z męczliwości mięśni dna miedniczy (mięsni Kegla) oraz złego ustawienia miedniczy, najczęściej wynikającego z ograniczenia wyprostu w stawach biodrowych.

Terapia prowadzona jest metodą Plevic floor control, która wykorzystuje elektromiografię do sprzężenia zwrotnego. Przy pomocy s'EMG wykonuje się specjalne badanie diagnostyczne , które pozwala dokładnie ocenić problem każdej pacjentki/a. Następnie na podstawie wykonanego badania układa się terapię indywidualną dla każdej osoby.

Podczas sesji rehabilitacyjnej pacjentka uczy się świadomie napinać mięśnie dna miednicy. Dzięki s'EMG można obserwować aktywność tych mięśni, co jest przedstawiane za pomocą wykresu i wartości liczbowych na monitorze (biofeedback). Dzięki mechanizmowi sprzężenia zwrotnego pacjentka ma możliwość samodzielnej oceny jakości wykonywanych przez siebie ćwiczeń przy pomocy specjalistycznego sprzętu (elektromiografii powierzchniowej s'EMG).