Kluby pod naszą opieką:
Partnerzy:
szpitalpodbukami

uruchom

Umów się na wizytę i sprawdź naszych terapeutów.

Celem jaki stawiamy sobie w Centrum Rehabilitacji Ortopedyczno-Sportowej Reha-Forma jest  zapewnienie Państwu kompleksowej opieki zdrowotnej, opartej na najnowszych światowych standardach w dziedzinie rehabilitacji medycznej kolan, kręgosłupów, barków, po rekonstrukcji wiązadeł ACL i PCL i innych dysfunkcji aparatu ruchu. Zajmujemy się także pełną opieką w dziedzinie treningu funkcjonalnego. Terapia rehabilitacyjna polega na indywidualnym podejściu do pracy z pacjentem podczas sesji terapeutycznej trwającej ok. 90 min.

Dzięki współpracy z lekarzami ze Szpitala pod Bukami udaje nam się prowadzić kompleksową rehabilitację pacjentów, którzy podczas terapii rehabilitacyjnej są pod opieką zarówno przez lekarzy specjalistów, jak i przez wykwalifikowanych terapeutów.

Indywidualny program terapii opracowany wspólnie przez lekarza ze Szpitala pod Bukami i fizjoterapeutę, jest gwarancją uzyskania zamierzonych efektów podczas rehabilitacji kolan, barków, kręgosłupów, stóp, bioder, nadgarstków, w możliwie najkrótszym czasie dla danego pacjenta. Plan terapii to zespół zabiegów np. ultradźwięków czy elektroterapii, oparty na standardach IFOMT oraz wieloletnim doświadczeniu, skumulowanych w ciągu sesji terapeutycznej optymalnie dobranych dla pacjenta zgodnie z etapami gojenia tkanek, lokalizacji uszkodzonych struktur, stadium choroby, schematu bólowego itp. Możliwości obiektywnego monitorowania postępów leczenia stanowią dodatkowo czynnik motywujący dla pacjentów oraz podnoszą obiektywność świadczonych usług rehabilitacyjnych.

Dodatkowe konsultacje w zakresie diety, odnowy biologicznej, organizacja warsztatów w ramach aktywności rekreacyjnej, konsultacje w ramach periodyzacji treningów, czynią naszą placówkę  przyjazną każdemu pacjentowi, pozwalając mu w optymalny sposób powrócić do zdrowia.

Przywrócenie prawidłowych wzorców ruchowych oraz poprawa zaburzonej kontroli nerwowo-mięśniowej, pozwalają na pełny powrót do zdrowia. Fizjoterapeuci naszej placówki, wykorzystując metody reedukacji nerowowo-mięśniowej wspomagane sEMG, ultradźwięki i elektroterapię, bądź inną aparaturą diagnostyczną, są w stanie na bieżąco monitorować przebieg i efekty terapii. Wszystkie te elementy połączone w całość w trakcie treningu funkcjonalnego, pozwalają doskonalić to, co na co dzień wykonywaliśmy w sposób naturalny, a nieraz zostało utracone na skutek urazu bądź zaniedbania własnej sprawności.

Wysoki poziom naszych usług rehabilitacyjnych zapewnia zespół renomowanych fizjoterapeutów oraz współpracujących z nami lekarzy ze Szpitala pod Bukami, posiadających doświadczenie nabyte podczas kierowania i pracy z pacjentami w takich placówkach jak "Centrum Fizjoterapii Fizjofit", "Fizjofit-Galen" oraz wielu innych. Teraz zapragnęliśmy stworzyć Centrum o wzmocnionej koncepcji, na bazie wielu doświadczeń i ciągle podnoszonych kwalifikacji poprzez czynny udział w szkoleniach specjalistycznych, kursach czy też kongresach z dziedziny rehabilitacji.